Program Festivalu *2018*


Michal Tučný revival - Plzeň
www.michaltucnyrevivalplzen.cz

Říká se, že každý z nás má někde svého „dvojníka“. Michal Tučný, osobnost a ikona naší country, která ukázala cestu mnoha muzikantům a zpěvákům jich má hned několik. Ovšem ne každý má tolik podobných a výrazných rysů, jako Rosťa Fišer, zpěvák a lídr Plzeňské kapely, která umí navodit tu pravou atmosféru Michalových songů…

Spolektiv
www.spolektiv.cz

Spolektiv je českobudějovická kapela, která se věnuje zpívané autorské hudbě s prvky folku, rocku, šansonu a jazzu. Má za sebou vystupování nejen v klubech, ale i na velkých folkových festivalech jako je Porta, Zahrada Strážnice, Prázdniny v Telči, Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou, Horácký džbánek Žďár nad Sázavou, Folková růže Jindřichův Hradec, Olomoucký tvarůžek apod.

Five Leaf Clover
www.5clover.cz

Irský rock našlapaný energií. Pražská kapela hrající vlastní písně a ostrovní tradicionály v rockovější úpravě.Tak tenhle nářez si rozhodně nenechte ujít!

ISARA
www.isara.cz

ISARA je hudební skupina, věnující se hudbě britských ostrovů,tedy Anglie, Skotska a Irska. V jejím repertoáru najdete převážně balady a vůbec „písně s příběhem“, ke kterým ISARA přistupuje s úctou a respektem k původním textům a tradičním aranžím. Přesto by ji asi nikdo nezařadil ke kapelám tradičního ražení. Výsledný mix by se dal nejspíš pojmenovat celt-folk-rock. Rock zastupují bicí, baskytara a el. kytara, folk potom akustické kytary a vícehlasé vokály a tradici irské flétny a píšťaly, akordeon nebo mandola. Výsledek, který neurazí příznivce žádného ze zmíněných žánrů. Díky tomu můžete ISARU potkat na celé řadě festivalů tradičních i folkových (např. Skotské hry, Prázdniny v Telči, Beltine, Lughnasad, Folkové prázdniny v Náměšti a další)

FAJNBEAT
www.fajnbeat.cz

Kapela Fajnbeat je hudební folkrocková formace hrající autorskou tvorbu. Má má na kontě dvě CD. Již nyní se můžeme těšit například na jejich folk-rockové“ Lítám nízko.

Modrotisk
www.modrotisk.cz

Bluegrassové okénko nám v letošním roce vyplní kapela Modrotisk. Ostřílení hoši z „drsného severu“ vydali za dobu svého působení celkem 5 alb. Slyšet je můžeme nejen u nás v Čechách na velkých i menších festivalech jako je Kovárnafest,ale po celé Evropě a dokonce i za velkou louží.

Evelyn
www.kapelaevelyn.cz

Kapela Evelyn vznikla v roce 2017, se vznikem sólové desky Evy Šichové s názvem Můj Světadíl. Předcházela jí kapela Madam, která hrála ve stylu bluegrass-folk. Evelyn se liší stylem muziky, je to spíše pop-folk, ale písničky jsou autorské, od zpěvačky Evy Šichové. Na písničkách se výraznými aranžemi podílí Zdenda Plášek, který hraje sólovou kytaru.

Coventina
odkaz na stránky

Coventina je česká kapela, která hraje irské, keltské a skotské styly.

NEŘEŽTO
Neřežto na fcb

Kapela hrající nejen písně skupiny Nerez

Klára Straková alias "Miss Catalyna"
Stránky

Klára nebude na Kovárnafestu poprvé. V minulosti zde již několikrát vystupovala spolu s Dušanem Dvořákem a jejich Valašskou Westernovou Kavalérií...Předloni nám představila svoji fireshow a letos se na ní můžeme těšit znovu! Její hra s ohněm je opravdu impozantní!

Valda Team
odkaz na stránky

Divadlo s koňmi

Michelle - western show
www.westernova-show.cz

Působivá show Michaely Bosákové s jedním i dvěma biči do hudby a precizním trefováním cílů

SASABAND
FB stránky

Sasaband je hudební projekt muzikanta, textaře a skladatele Petra Sasína (dříve také Morgána a Dobrá Poloha), fungující od roku 2016. Hosté letošního Kovárnafestu!